OKNA ALUMINIOWE, OKNA PVC - system SCHUCO

Okna Schuco Poznań – to oferta okien aluminiowych oraz okien pvc przeznaczonych do domów energooszczędnych oraz pasywnych (nie tylko w Poznaniu 🙂 Montujemy okna pcv i aluminiowe praktycznie we wszystkich miastach Wielkopolski. W branży okien Schuco działamy już 15 lat i wiemy, że jedynie najwyższej klasy okna są w stanie zagwarantować odpowiednio wysoki standard termoizolacyjny budynku. Do produkcji oferowanych przez nas okien, używane są wyłącznie sprawdzone, najlepszej klasy materiały. Oferowane przez nas w Poznaniu – okna Schuco  są bardzo bogato wyposażone. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wybranych modeli okien Schuco.

Zobacz galerię zdjęć z montaży naszych okien Aluminiowych Schucookno
Zobacz galerię zdjęć z montaży naszych okien Schuco PVC.

 

Każde nasze energooszczędne okno pcv wyposażone jest w ciepłą ramkę, mechanizm wielostopniowego uchyłu, 4 grzybki antywyważeniowe, blokadę błędnego położenia klamki, listwę podparapetową z uszczelnieniem oraz standardowo zamontowane są w nim aluminiowe, oryginalne klamki Schuco z podstawową blokadą zabezpieczającą przed włamaniem. Podobnie wyposażone są również okna aluminiowe Schuco. Warto również zwrócić uwagę na uszczelki, kiedyś standardem były uszczelki wkładane ręcznie na całym obwodzie okna i choćby były one najwyższej jakości miały jednak poważną wadę. Tą wadą  był sposób montażu powodujący zgrubienia w narożach oraz przemieszczanie się uszczelki w trakcie użytkowania prowadzące do nieszczelności okna. Obecnie nowoczesne systemy okien pcv jak np. nasze Okna Schuco Poznań, oferują systemowe uszczelki, które poddawane są maszynowej obróbce w procesie produkcji okna. W fazie zgrzewania są one przycinane pod odpowiednim kątem oraz wczepiane – zgrzewane do profilu, a tym samym na stałe przymocowane do naroża. Taki sposób montażu uszczelki całkowicie eliminuje występujące kiedyś problemy i zapewnia niezawodne, długotrwałe użytkowanie okna Schuco. Oferujemy okna aluminiowe i pvc w różnych kształtach, rozmiarach, z przeróżnymi „akcesoriami”- szprosami, roletami itp. Nasze okna, zarówno aluminiowe jak i pcv, mogą produkowane być w różnych kształtach – klasycznym, nowoczesnym i stylowym, oraz mają różne parametry termoizolacyjne. Okna te różnią ceną i standardem wyposażenia ale wszystkie robione są z identyczną, niesamowitą dbałością i pietyzmem. Zasobności portfela oraz gustów klienta nie zmienimy, a chcemy zaoferować dobry produkt każdemu . Jak na razie nasza oferta okien aluminiowych i pcv spotyka się z szerokim uznaniem w Poznaniu. Od początku istnienia firmy, z sukcesem zaspokajamy gusta klientów, wprowadzamy do oferty najnowsze i najciekawsze rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą okien. Już wkrótce zapraszamy do nowego salonu sprzedaży w mieście Poznań. Mamy nadzieję, że przygotowana ekspozycja okien Schuco w pełni spełni Państwa oczekiwania odnośnie najnowszych systemów okien schuco jak i nowoczesnych technik montażu okien w których specjalizują się nasze grupy montażowe. Najlepszy adres okien pcv schuco Poznań, Warszawa to centrum-schuco.pl
Polecamy również okna drewniano aluminiowe renomowanego producenta stolarki – firmę Fakro. Seria okien pionowych Innoview to połączenie klasycznego okna drewnianego z nowoczesnym aluminium. Bardzo bogaty standard wyposażenia oraz 15 letnia gwarancja są zapewnieniem najwyższej jakości stolarki.
Zapraszamy również do naszych przedstawicielstw z ekspozycją okien Schuco:
Zielona Góra, ul.Moniuszki 5 – e-mail: [email protected] (Okna PCV, Okna Aluminiowe, Drzwi, Rolety, Bramy)
Telefon kontaktowy – 505 93 93 16 (Poznań, Częstochowa, Zielona Góra, Katowice) Poszukujemy doświadczonych brygad montażowych w Warszawie.

Czy znasz historię okien? Poniżej postaramy Ci się ją przybliżyć.

1. Od antyku do średniowiecza …..
W okresie antycznym okna nie były uznawane za pełnowartościowy motyw architektoniczny, a budowniczowie z tamtego okresu minimalizowali jego funkcję. Okno miało przede wszystkim  wpuszczać światło naturalne do wnętrza budynku oraz zapewniać wentylację pomieszczenia. Dopiero okres hellenistyczny (od 330 do 30 r. p.n.e.) zaczął doceniać rolę sklepień, łuków i tarasów – niewielkich okien, wpuszczających światło do wnętrza. Ówczesne okna spełniały już role użyteczne, dzięki czemu świeckie budowle komunalne decydowały o społecznej funkcjonalności miasta.
2. Gotyk
Gotyk jest okresem, który wypromował okno jako „twór samodzielny”. Jego forma architektoniczna zaczęła się rozwijać i wzbogacać, nabierając atrakcyjnych zdobień. Pojawiły się maswerki (Maswerk – geometryczny wzór architektoniczny odkuty z kamienia, używany do wypełnienia górnej części gotyckiego okna, blendy, przeźrocza, wimpergi, rozety, itp. Pierwsze maswerki pojawiły się w oknach katedry w Chartres (koniec XII wieku). Z czasem stawały się coraz bardziej ażurowe, a elementy geometryczne w nich zastosowane coraz bardziej skomplikowane. Początkowo była to kombinacja kół, sześcioliści, łuków ostrych. W gotyku dojrzałym i późnym zaczęto stosować motyw rybiego pęcherza oraz cztero- i trójliścia), które w sposób dekoracyjny dzieliły okna w budowli gotyckiej. Był to właśnie ten moment, w którym okno stało się ważne. Zdobione ramy okienne nadal znajdowały się głównie w katedrach, ale powoli również w domach mieszczan stawały się produktem, do którego przywiązywano coraz większą wagę.
3. Od renesansu do baroku
Renesans zaczął celebrować łuki i rustykę, czyli dekoracyjną obróbkę kamieni, wydobywając surowość faktury poprzez obłupaną powierzchnię. Okna były więc przeważnie zamknięte półkolistym łukiem z przezroczem i płasko rustykowanym obramieniem, wyraźnie odcinającym się od tła ściany. Dojrzały renesans wprowadził okna o obramieniach prostokątnych, zwieńczone trójkątnym lub odcinkowym przyczółkiem. W ten sposób renesansowe poszukiwanie oryginalnych rozwiązań doprowadziło do powstania kształtu tak bardzo popularnego w dzisiejszych czasach. Barok zachował spokojną formę późnego renesansu i nie operował już kształtem okien. Nacisk położono natomiast na zdobienia. Budowle pełne były złoceń i marmurów. Drzwi i okna charakteryzowały się fantazyjnymi obramieniami z ozdobami (przedstawiającymi sielskie sceny). Zdobienia wykonywano z różnorodnych materiałów – od prawdziwego marmuru i brązu po stiuk – materiał wapienno-gipsowy imitujący marmur. Barok wzmocnił rolę okna. To wtedy właśnie zyskało ono o wiele większą powierzchnię. Aby budowla wydawała się potężniejsza niż w rzeczywistości, montowano okno przy oknie, często każde innego rodzaju. Niektóre z nich zamykały się półkoliście, inne odcinkowo, a jeszcze inne prostokątnie. W efekcie wieże wydawały się wyższe, a pałace – szersze. Renesans i barok sprawiły, iż okno nabrało większego znaczenia, pełniąc już nie tylko rolę użyteczną i dekoracyjną, ale dodatkowo całkowicie zmieniając wygląd budynków. Ówcześni architekci odkryli, że okna dodają budowlom elegancji i dostojeństwa, a ich atrakcyjne kształty i zdobienia coraz bardziej przyciągają uwagę bogatych mieszczan.
4. Okno w XIX w.
W dobie Rewolucji Francuskiej bogaty w formie barok był odbierany jako styl bez smaku. Zmiany społeczne i ekonomiczne związane z rozwojem przemysłu odcisnęły się zarówno na architekturze sakralnej, jak i świeckiej. Nowe społeczeństwo położyło nacisk przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność budowli, stąd powrót do korzeni. Klasycyzm, bo o nim mowa, czerpał z osiągnięć greckiego i rzymskiego antyku, dążąc do harmonii, prostoty i równowagi. Dlatego też okna są prostokątne lub kwadratowe. W budowlach sakralnych spotyka się niezbyt wysokie łuki. Oszczędne dekoracje otworów okiennych ograniczyły się do trójkątnych portyków z motywami antycznymi lub kwiatowymi. We wszystkich formach zachowywano bezwzględną symetrię. Podstawową funkcją okien jest nadal rozświetlanie pomieszczenia, stąd też minimalizacja ozdób na rzecz ilości otworów. Neogotyk korzystał z popularnych w XIV wieku smukłych i wysokich okien, zamkniętych ostrymi łukami i zdobionych witrażami. W ten sposób nie tylko rozświetlano wnętrze, ale tworzono także niezwykły klimat poprzez grę kolorami.  (źródlo: muratorplus)

Jeżeli zapoznałeś się z powyższą treścią i uważasz że wiesz już wszystko oknach zapraszamy do zagłębienia się w detale konkretnych systemów okien pcv i okien aluminiowych wybierając interesujący Cię model okna, klikając na jedno ze zdjęć przekroi okien powyżej.
Do nowoczesnych obiektów proponujemy okna aluminiowe, które obecnie praktycznie doścignęły już parametrami termoizolacyjnymi okna pvc. Oferujemy systemy okien aluminiowych Schuco AWS 70.HI, Schuco AWS 75.SI oraz Schuco AWS 90.SI, okna aluminiowe tarasowe, okna aluminiowe przesuwne oraz okna aluminiowe harmonijkowe. Okna aluminiowe charakteryzują się lepszymi parametrami statycznymi w związku z czym możliwe jest konstruowanie okien aluminiowych o dużych powierzchniach skrzydeł otwieranych, przesuwnych czy też stałych. Maksymalny ciężar okna aluminiowego przesuwnego wynosi aż 300kg! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych energooszczędnych okien aluminiowych i energooszczędnych okien pcv.
Polecamy również nowoczesną stolarkę drewniano aluminiową firmy Fakro. Seria okien drewniano aluminiowych Innoview to gwarancja jakości na najwyższym poziomie.


Zapraszamy do kontaktu inwestorów, architektów oraz firmy budowlane z miast: Poznań, Zielona Góra, Katowice, Częstochowa, Warszawa. Chętnie służymy pomocą w doborze stolarki okiennej pvc oraz aluminium w systemach okiennych i fasadowych firmy Schuco.

 

NOWOŚĆ Pakiety szybowe SunEnergy+ Ug=0,5 W/m2K, Lt=74%

OKNA SCHUCO | OKNA SCHUCO POZNAŃ | OKNONET | FORUM MURATOR | INFOOKNO | FORUM BRANZOWE | OKNO | TARGI BUDOWLANE | FORUM MURATOR

Firma AWS CENTRUM Sp. z o.o. zatrudnia najlepszych ekspertów, doskonale znających rynek okien schuco, okien aluminiowych, drzwi tarasowych, drzwi tarasowych przesuwnych HS oraz fasad aluminiowych i ogrodów zimowych. Naszą specjalizacją są najnowsze techniki ciepłego montażu do których używamy najlepszych w naszej opinii materiałów firm: Tremco Illbruck, Soudal, ISO Chemie, Konsole Knelsen, System SFS J-BD, Oferujemy: energooszczędne okna plastikowe i okna aluminiowe, drzwi wejściowe, rolety nadstawne, rolety zewnętrzne, rolety podtynkowe oraz najlepsze doradztwo w zakresie montażu w warstwie ocieplenia dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora. Siedzibą firmy jest Poznań ale posiadamy sieć partnerów handlowych i grup montażowych w całej Polsce. Polecamy produkty firmy Awilux, dawniej HeKaPlast Polska, zdobywcy licznych nagród w tym Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Ekskluzywna Stolarka VIP 2014 w kategorii drzwi patio, za energooszczędny i innowacyjny produkt dla drzwi tarasowych przesuwnych HS Schuco SI82 Thermoslide z szybą SunEnergy+. Nasze grupy montażowe instalują okna również poza Poznaniem. Współpracujemy z ekipami montażowymi w całej Polsce, min. w Częstochowie, Zielonej Górze i Warszawie. W ofercie posiadamy również rolety zewnętrzne do zabudowy, rolety naokienne oraz rolety elewacyjne i rolety skośne. Wyposażone one mogą zostać w specjalne silniki do rolet. Uzupełnieniem naszej oferty są również bramy rolowane oraz bramy garażowe. Nasze okna lubi Poznań, Września ich używa, Leszno ceni nasze okna pcv, a Pniewy szanują nasze poznańskie okna, co więcej Poznań bardzo chętnie kupuje nasz okna aluminiowe i Częstochowa uważa nasze okna za bardzo dobre, Nowy Tomyśl montuje nasze okna, a Szamotuły korzystają z naszych okien. Nasze okna schuco znajdziecie również w mieście Zielona Góra. Polecamy również stolarkę drewniano aluminiową charakteryzującą się nowoczesnym designem zewnętrznym oraz klasycznym drewnem wewnątrz pomieszczeń. Okna drewniano aluminiowe to ekskluzywna stolarka przeznaczona zarówno do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych dworków.

Wszystkie informacje znajdujące się na stronach internetowych AWS CENTRUM Sp. z o.o. stanowią jedynie informację handlową i nie mogą być traktowane jako oferta w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego i jako takie nie są wiążące dla AWS CENTRUM Sp. z o.o. Stanowią one jedynie wstęp do rokowań w rozumieniu art. 71 polskiego Kodeksu cywilnego.
Wszelkie wizerunki towarów znajdujące się na stronie internetowej AWS CENTRUM Sp. z o.o. mają charakter wyłącznie informacyjny, nie określają właściwości przedstawionych w nich towarów i nie mogą być podstawą roszczeń. AWS Centrum Sp. z o.o. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z polegania na treści strony internetowej. Dla ustalenia właściwości zamówionych towarów wyznacznikiem są wyłącznie dane zawarte umowie sprzedaży lub wykonania usługi. Część zdjęć użytych w tym serwisie zaczerpniętych jest z witryny schueco.com