SunEnergy+

awilux.logo

Super jasne i maksymalne przezierne szkło
Specjalna powłoka umożliwiająca pozyskiwanie energii słonecznej

Szyba SunEnergy dostępna jest w 2 wariantach energooszczędności – Ug=0,5 oraz Ug=0,7

Poniższa tabela przedstawia podstawowe parametry szkła SunEnergy w porównaniu ze standardowym szkleniem dostępnym na rynku

Współczynnik Ug 1,0 0,5 0,5 (SUNENERGY+)
Budowa pakietu szybowego 4/16/4 4/16/4/16/4 4/18/4/18/4
Wsp. przepuszczalności światła Lt 70% 55% 74%
Solar Factor g 50% 37% 53%
Wsp. odbicia światła 22/23 30/30 14/14

Objaśnienia współczynników zawartych w tabeli:

  • Solar Factor g – przepuszczalność energii słonecznej, to parametr pokazujący, jaka część promieniowania słonecznego padającego pod kątem zbliżonym do 90°, przepuszczona jest przez przeszklenie do wnętrza pomieszczenia.
  • Współczynnik przepuszczalności światła Lt – to parametr pokazujący, jaka część światła widzialnego, padająca pod kątem bliskim 90° przepuszczana jest przez szkło. Współczynnik przepuszczalności światła „Lt” podawany jest zawsze, jako wartość %. Im wyższa jest % wartość współczynnika przepuszczalności światła, tym więcej światła przenika przez szybę do wnętrza pomieszczenia.
  • Współczynnik UgMiara zysków lub strat ciepła przez przeszklenie, spowodowanych różnicą pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną temperaturą powietrza. Im niższa wartość współczynnika przenikalności ciepła U, tym lepsze właściwości termoizolacyjne przeszklenia. Współczynnik U wyrażany jest w jednostce W/m2K.

Wszystkie szyby SunEnergy wyposażone są w ciepłą ramkę Swisspacer

Czym jest „ciepła ramka”?
Na krawędziach szyb zespolonych, pomiędzy pojedynczymi szybami znajdują się specjalne profile – „ramki dystansowe”. W ten sposób powstaje między szybami przestrzeń wypełniona gazem szlachetnym lub powietrzem, stanowiąca podstawę funkcji termoizolacyjnej okna. Wskutek użycia ramek dystansowych powstaje liniowy mostek cieplny o istotnej długości: przez profile metalowe ciepło przenika prawie bez przeszkód na zewnątrz, i to na obwodzie całego okna w strefie połączenia szyby z ramą. Ten efekt wywiera nie tylko negatywny skutek na bilans cieplny budynku, lecz prowadzi także do schłodzenia temperatury powierzchni szyby wewnątrz pomieszczenia przy jej krawędzi. Gdy temperatura powierzchni szkła spada poniżej określonej temperatury tzw. punktu rosy, w tym miejscu tworzą się skropliny – pogorszenie komfortu i higieny jest często zgłaszane przez użytkowników. Obok aspektu szkodliwości dla zdrowia mieszkańców w przypadku występowania skroplin przez dłuższy czas może dojść do uszkodzenia ramy okna.

Ochrona środowiska
Niskie zapotrzebowanie na ciepło dzięki lepszej izolacji – SWISSPACER oznacza oszczędność energii i zasobów naturalnych. Rozwiązanie to jest z wielu względów przyjazne dla środowiska. Energia, która nie jest potrzebna nie musi być wydobywana, przesyłana, dostarczana i przetwarzana. Oszczędza to nie tylko zasoby, lecz redukuje także emisje CO2. System SWISSPACER nadaje się poza tym 100% do recyclingu odciążając środowisko od momentu produkcji, aż do utylizacji.

Poniższa tabela prezentuje różnice w przenikalności cieplnej szkła i najpopularniejszych materiałów które są wykorzystywane do produkcji ramek międzyszybowych (zwykła ramka aluminiowa, „ciepła ramka” ze stali szlachetnej oraz CIEPŁA RAMKA SWISSPACER) – źródło www.swisspacer.com

ciepła ramka

Ciepła ramka Swisspacer „zatrzymuje” ciepło i podnosi temperaturę krawędzi szyby o około 6*C. W rezultacie czego obniża ryzyko wystąpienia wykraplania pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia.

Ramka międzyszybowa Swisspacer wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie ekstremalnie cieńką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia zapewnia bardzo dobre przywieranie uszczelniaczy mocujących szyby a tym samym zapewnia hermetyczność przestrzeni międzyszybowej dla gazów, jak i pary wodnej.ciepła-ramka-swisspacer Folder Ciepła Ramka Swisspacer
język polski

 

NOWOŚĆ Pakiety szybowe SunEnergy+ Ug=0,5 W/m2K, Lt=74%

OKNA SCHUCO | OKNA SCHUCO POZNAŃ | OKNONET | FORUM MURATOR | INFOOKNO | FORUM BRANZOWE | OKNO | TARGI BUDOWLANE | FORUM MURATOR

Firma AWS CENTRUM Sp. z o.o. zatrudnia najlepszych ekspertów, doskonale znających rynek okien schuco, okien aluminiowych, drzwi tarasowych, drzwi tarasowych przesuwnych HS oraz fasad aluminiowych i ogrodów zimowych. Naszą specjalizacją są najnowsze techniki ciepłego montażu do których używamy najlepszych w naszej opinii materiałów firm: Tremco Illbruck, Soudal, ISO Chemie, Konsole Knelsen, System SFS J-BD, Oferujemy: energooszczędne okna plastikowe i okna aluminiowe, drzwi wejściowe, rolety nadstawne, rolety zewnętrzne, rolety podtynkowe oraz najlepsze doradztwo w zakresie montażu w warstwie ocieplenia dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora. Siedzibą firmy jest Poznań ale posiadamy sieć partnerów handlowych i grup montażowych w całej Polsce. Polecamy produkty firmy Awilux, dawniej HeKaPlast Polska, zdobywcy licznych nagród w tym Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Ekskluzywna Stolarka VIP 2014 w kategorii drzwi patio, za energooszczędny i innowacyjny produkt dla drzwi tarasowych przesuwnych HS Schuco SI82 Thermoslide z szybą SunEnergy+. Nasze grupy montażowe instalują okna również poza Poznaniem. Współpracujemy z ekipami montażowymi w całej Polsce, min. w Częstochowie, Zielonej Górze i Warszawie. W ofercie posiadamy również rolety zewnętrzne do zabudowy, rolety naokienne oraz rolety elewacyjne i rolety skośne. Wyposażone one mogą zostać w specjalne silniki do rolet. Uzupełnieniem naszej oferty są również bramy rolowane oraz bramy garażowe. Nasze okna lubi Poznań, Września ich używa, Leszno ceni nasze okna pcv, a Pniewy szanują nasze poznańskie okna, co więcej Poznań bardzo chętnie kupuje nasz okna aluminiowe i Częstochowa uważa nasze okna za bardzo dobre, Nowy Tomyśl montuje nasze okna, a Szamotuły korzystają z naszych okien. Nasze okna schuco znajdziecie również w mieście Zielona Góra. Polecamy również stolarkę drewniano aluminiową charakteryzującą się nowoczesnym designem zewnętrznym oraz klasycznym drewnem wewnątrz pomieszczeń. Okna drewniano aluminiowe to ekskluzywna stolarka przeznaczona zarówno do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych dworków.

Wszystkie informacje znajdujące się na stronach internetowych AWS CENTRUM Sp. z o.o. stanowią jedynie informację handlową i nie mogą być traktowane jako oferta w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego i jako takie nie są wiążące dla AWS CENTRUM Sp. z o.o. Stanowią one jedynie wstęp do rokowań w rozumieniu art. 71 polskiego Kodeksu cywilnego.
Wszelkie wizerunki towarów znajdujące się na stronie internetowej AWS CENTRUM Sp. z o.o. mają charakter wyłącznie informacyjny, nie określają właściwości przedstawionych w nich towarów i nie mogą być podstawą roszczeń. AWS Centrum Sp. z o.o. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z polegania na treści strony internetowej. Dla ustalenia właściwości zamówionych towarów wyznacznikiem są wyłącznie dane zawarte umowie sprzedaży lub wykonania usługi. Część zdjęć użytych w tym serwisie zaczerpniętych jest z witryny schueco.com