System Knelsen Galeria

Montaż stolarki w warstwie ocieplenia jest jednym z najcieplejszych sposobów montażu jakie dotychczas pojawiły się na rynku. Stolarka montowana jest całkowicie na zewnątrz otworu okiennego za pomocą specjalnych konsol.
Obecnie mamy dwa rodzaje łączników:
– kątowe zalecane przy montażu okien PCV z poszerzeniami, profilami bazowymi lub podokienną listwą montażową
– płaskie zalecane do montażu okien drewnianych i aluminiowych lub PCV bez elementów dodatkowych.

KONSOLE PŁASKIE

montaż-na-konsole-knelsen Konsola płaska dolna podporowa WU z podporą kątową

Płaskie konsole boczne i górne również występują w dwóch głównych wariantach:

ciepły montaż na konsole poznań Łącznik płaski z regulacją zewnętrzną – konsola WM pozwala na regulację okna od strony zewnętrznej, zastosowanie jej nie wymaga przewiercania profilu okiennego
montaż okien na konsole poznań Łącznik płaski z regulacją od wewnątrz – konsola SFK pozwala na regulację od wewnątrz okna, zastosowanie tego rodzaju konsoli wymaga przewiercenia profilu okiennego
ciepły montaż okna konsole poznań Wraz ze wzrostem popularności konsol i rosnącą liczbą budynków w jakich musiały być zastosowane, pojawiały się kolejne wymagania, którym należało sprostać. Jednym z nich była rosnąca odległość punktu podparcia okna od lica ściany szczególnie w projektach z coraz grubszą warstwą ocieplenia. Firma Knelsen wprowadziła konsole oznaczone symbolem WU-ST, które umożliwiają usadowienie okna, punktu podparcia od lica muru nawet w odległości 175 mm.
montaż okien poznań Kolejnym problemem jaki pojawił się przy stosowaniu konsol była rozszerzalność termiczna profili PCV ze szczególnym uwzględnieniem profili kolorowych, barwionych w masie gdzie praca termiczna jest dość duża. Wprowadzono zatem konsole ze specjalnym łącznikiem z profilem ramy okiennej, który dzięki swojej budowie umożliwia pracę termiczną profilu z jednoczesnym zachowaniem przeniesienia sił działających na okno prostopadle czyli parcia i ssania wiaru. Konsola działa na zasadzie tulejki i umieszczonego w niej, ściśle dopasowanego trzpienia.

Firma Knelsen zwraca również bardzo dużą uwagę na odpowiednie zamocowanie konsol w różnego rodzaju materiałach budowlanych używanych do wznoszenia budynków. O ile nie było większych problemów z montażem konsol jeżeli chodzi o materiały pełne – wystarczyło dobrać odpowiednie dla nich zamocowanie mechaniczne to niestety sporym wyzwaniem i utrudnieniem w pracy były materiały komorowe takiej jak cegła dziurawka czy popularny porotherm czyli ceramiczny pustak komorowy. Mocowanie dolnych podpór stanowiło pewien problem, tutaj również firma Knelsen znalazła bardzo ciekawe i znakomite w swojej prostocie rozwiązanie.
Rozwiązania te można z powodzeniem stosować zamiennie lub razem – zastosowanie obu rozwiązań jednocześnie dodatkowo pozwala na dość znaczne zwiększenie nośności konsoli podporowych.

okno zamontowane na knelsen poznań Rozwiązaniem pierwszym jest zastosowanie specjalnego kątownika, połączenie go z konsolą podporową i montaż całości do ściany w pionie.
okna ciepłe montowane z knelsenem poznań Drugie rozwiązanie to zastosowanie specjalnej szyny pomocniczej, która pozwala na skręcenie śrubą fi 7,5 konsoli nośnej z tą właśnie szyną, montaż jest bardzo szybki i stabilny.
konsola do taśmy rozprężnej z zamontowanym oknen Rozwój rynku montażowego i pojawienie się na nim multifunkcyjnych taśm rozprężnych, spowodował wprowadzenie kolejnego elementu systemu – całkowicie płaskiej konsoli, która idealnie współpracuje z taśmami rozprężnymi przy zachowaniu szczelności połączenia a jednocześnie pozwala na przeniesienie sił działających na okno w głąb muru co zapobiega ewentualnym wyłamaniom materiału budowlanego w wypadku montażu okna przy krawędzi ściany.

KONSOLE KONTOWE

ciepły montaż okien poznań konsole knelsen zdjęcie1 System konsol kątowych KNELSEN powstał z myślą o inwestorach, którzy mają najwyższe wymaganie jeżeli chodzi o właściwości termiczne połączenia okno – mur. Dzięki takiej konstrukcji konsoli, zarówno nośnych jak i bocznych oraz górnych, zminimalizowano niebezpieczeństwo powstawanie mostków termicznych, poprzez umieszczenie całej konsoli w warstwie ocieplenia. Dodatkowo przy takim rozwiązaniu mamy bardzo dobry dostęp do oscieża okiennego od strony wewnętrznej i dzięki temu bezproblemowo możemy wykonać odpowiednie uszczelnienie połączenia i zabezpieczenie go materiałem paroszczelnym. Konsole kątowe w wersji podstawowej pozwalają na maksymalne wysunięcie punktu podparcia o 87 mm natomiast w wersji o podniesionej nośności do 105 mm. Dodatkowym atutem konsol kątowych jest możliwość zamontowania stolarki większej od otworu okiennego, w ten sposób można zmaksymalizować powierzchnię przez, którą do pomieszczenia będzie wpadać światło dzienne.
ciepły montaż HS konsole knelsen Kolejna konsola w grupie konsol kątowych to konsola oznaczona symbolem WS, która umożliwia przeniesienie cieżaru nawet do 237 kg. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla bardzo ciężkich konstrukcji jak np. drzwi przesuwne PSK czy też HST.

 

Dobór, czyli ilość, rozmieszczenie oraz typ konsol każdorazowo konsultowany jest z producentem konsol firmą Knelsen.NOWOŚĆ Pakiety szybowe SunEnergy+ Ug=0,5 W/m2K, Lt=74%

OKNA SCHUCO | OKNA SCHUCO POZNAŃ | OKNONET | FORUM MURATOR | INFOOKNO | FORUM BRANZOWE | OKNO | TARGI BUDOWLANE | FORUM MURATOR

Firma AWS CENTRUM Sp. z o.o. zatrudnia najlepszych ekspertów, doskonale znających rynek okien schuco, okien aluminiowych, drzwi tarasowych, drzwi tarasowych przesuwnych HS oraz fasad aluminiowych i ogrodów zimowych. Naszą specjalizacją są najnowsze techniki ciepłego montażu do których używamy najlepszych w naszej opinii materiałów firm: Tremco Illbruck, Soudal, ISO Chemie, Konsole Knelsen, System SFS J-BD, Oferujemy: energooszczędne okna plastikowe i okna aluminiowe, drzwi wejściowe, rolety nadstawne, rolety zewnętrzne, rolety podtynkowe oraz najlepsze doradztwo w zakresie montażu w warstwie ocieplenia dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora. Siedzibą firmy jest Poznań ale posiadamy sieć partnerów handlowych i grup montażowych w całej Polsce. Polecamy produkty firmy Awilux, dawniej HeKaPlast Polska, zdobywcy licznych nagród w tym Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Ekskluzywna Stolarka VIP 2014 w kategorii drzwi patio, za energooszczędny i innowacyjny produkt dla drzwi tarasowych przesuwnych HS Schuco SI82 Thermoslide z szybą SunEnergy+. Nasze grupy montażowe instalują okna również poza Poznaniem. Współpracujemy z ekipami montażowymi w całej Polsce, min. w Częstochowie, Zielonej Górze i Warszawie. W ofercie posiadamy również rolety zewnętrzne do zabudowy, rolety naokienne oraz rolety elewacyjne i rolety skośne. Wyposażone one mogą zostać w specjalne silniki do rolet. Uzupełnieniem naszej oferty są również bramy rolowane oraz bramy garażowe. Nasze okna lubi Poznań, Września ich używa, Leszno ceni nasze okna pcv, a Pniewy szanują nasze poznańskie okna, co więcej Poznań bardzo chętnie kupuje nasz okna aluminiowe i Częstochowa uważa nasze okna za bardzo dobre, Nowy Tomyśl montuje nasze okna, a Szamotuły korzystają z naszych okien. Nasze okna schuco znajdziecie również w mieście Zielona Góra. Polecamy również stolarkę drewniano aluminiową charakteryzującą się nowoczesnym designem zewnętrznym oraz klasycznym drewnem wewnątrz pomieszczeń. Okna drewniano aluminiowe to ekskluzywna stolarka przeznaczona zarówno do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych dworków.

Wszystkie informacje znajdujące się na stronach internetowych AWS CENTRUM Sp. z o.o. stanowią jedynie informację handlową i nie mogą być traktowane jako oferta w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego i jako takie nie są wiążące dla AWS CENTRUM Sp. z o.o. Stanowią one jedynie wstęp do rokowań w rozumieniu art. 71 polskiego Kodeksu cywilnego.
Wszelkie wizerunki towarów znajdujące się na stronie internetowej AWS CENTRUM Sp. z o.o. mają charakter wyłącznie informacyjny, nie określają właściwości przedstawionych w nich towarów i nie mogą być podstawą roszczeń. AWS Centrum Sp. z o.o. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z polegania na treści strony internetowej. Dla ustalenia właściwości zamówionych towarów wyznacznikiem są wyłącznie dane zawarte umowie sprzedaży lub wykonania usługi. Część zdjęć użytych w tym serwisie zaczerpniętych jest z witryny schueco.com